Forum

Pobjednik Beovizije 2022. neće ići na Eurosong

Započeo Eurosong.hr · 22 odgovori
Objavljeno: 2 w
Ovo je tema za komentiranje članka Pobjednik Beovizije 2022. neće ići na Eurosong.

Precious

Objavljeno: 1 w
@YeahYeahFire Slazem se sa napisanim. Da ne spominjemo kako ce sigurno biti izvođača koji će zabunom pjesme zvati na Beoviziju...

REIN LOVER

Ovo ce dozivjeti veliki flop jer su se neki vec prijavili na Beoviziju, naravno jer zele predstavljati Srbiju, a onda su dozivjeli sok kad su čuli novosti, tko zna, mozda su neke dobre pjesme napravili i sad nista

YeahYeahFire

@Precious
Oni koji su se prijavili,prijavili su se na RTSov konkurs jer je Olivera to lično potvrdila.Dakle prijavili su se na konkurs koji ima svrhu odlaska na Evroviziju.Olivera nigde nije pominjala naziv festivala i jedini razlog zašto se prvo vodilo kao Beovizija je taj što se nije znalo da će do situacije doći...
Kad vidim kolko je ovo zabune uvelo kod fanova,mogu da zamislim kod izvodjača i autora.. Stvarno ovo dvoje nisu mogli da izguraju još ovu godimu ili da su se lepo \"razišli\" pre početka konkursa. Nadam se samo da neće biti povlačenja prijava sa RTSovog konkursa

Precious

Meni i dalje nije jasno, što je s onima koji su se već prijavili na Beoviziju. Je li ovaj natječaj za taj novi izbor ili Beoviziju?

ESCape

i da ...očekujem Jelenu Karleušu ubrzo na Beoviziji, bez sumnje, ako ne odmah ono 2023, da bi se ona nekim velikoumnim i skandaloznim tekstom poput \"plave šeherazade \" i \" sodome i gomore\" iskazala kao velika \" umetnica\" i samozvana diva ...da pokaže svima \" kako se to radi\" i da bude ono : eto vidite tako to treba ,da sam otišla ja bi bila na escu wwowww ultra, giga, mega , top 3 i bla bla bla.. a to što pevaš u vidu teksta što je čisto đubre i što si se obukla sa smokvinom listom od 40 i kusur godina i što nabacuješ svako malo grafiku koja promoviše i veliča crnu misu ,pa to nema veze.. ..to je baš cool, moderno , dobro ..
Ja da se pitam ja bih je poslao na esc još dok je bila mlada a ne da ide kao starija tetka ili baba tetka još malo, s tim da u tekstu ne sme nikog i ništa da vređa i da se slobodno obuče ali da nema rogove na glavi i da nije skoro gola., te da nema na grafici nikakvih satanističkih simbola, crne mise i slično .
Uostalom zbog svega toga i nije bila prihvatljiva za RTS.

quicksilver

Vidim ljudi se žale kako ja naziv “RTS takmičenje za Pesmu Evrovizije” traljav, loš, neupečatljiv i ne znam ni ja šta još...
Nije uopšte bitno kako se zove! Fora je u tome da sada postoje 2 festivala i to automatski znači da će mnogo dobrih pjesama da se prijavi na beoviziju (zbog novačnih nagrada) a neke od tih pjesama će sigurno biti dobre i imaće potecijala za ESC a neće imati priliku da odu na ESC.

ESCape

Ovo razdvajanje je odlična stvar. Ne može biti bolja.
RTS-u će se prijavljaviti oni koji zaista i žele na esc, kojima je to primarni cilj. A svi drugi koji žele potencijalni keš i tek tako sebe da promovišu ,ma samo daj, prijavljivaće se na Beoviziju.
U čemu je problem ? Nema tu nikakvog preotimanja, samo će se razdovijiti oni koji misle o escu i oni kojima to nije ni u malom mozgu. I to je generalno dobra stvar.
Na obe strane će biti i dobrih i loših kompozicija. U to nema sumnje.
Ako bi se to u narednim godinama stalno odvijalo, dešavaće se i da RTS ima bolju pesmu za esc a istoko nekada će pobednička pesma sa Beovizije biti bolja.
Uostalom, na Beoviziji će preovladavati pesme koje nisu baš nešto koncipirane za esc i koje će biti i znatno duže od 3 minuta, potencijalno sa svakakvim egzibicijama, bez ikakvih ograničenja, ni po pitanju teksta, ni po pitanju nastupa. Ne bi me začudilo da se neko pojavi i go i da nešto politički palamudi po sceni. Na kraju se to sve svede na ukus, a RTS svakako ne bi ni dozvolio da tako nešto završi na izboru. Oko toga se i jeste stvorio razlaz i otuda i razdvajanje.
RTS je javni državni servis i tu ograničenja moraju da postoje. A privatni festival Beovizija može u svoje ime i njihovih vlasnika da radi šta im je volja, ali na esc neće ići.

REIN LOVER

Hahaha pesma Eurovizije, to mi tako ide na zivce kad ljudi Euroviziju zovu Pjesma Eurovizije 🤦

Niko bitan

Ok shvatio sam. Dve odrasle osobe se ponasaju kao deca i bacaju temper tantrum zasto sto nemo da dobiju po svojem. I to sve over freaking Ace Lukasa? Divno. Charming. Zamilsite da je RTS profesionalan i da prodje bez skandala.

Niko bitan

Ja nevidim poenu. Why tho? Cemu je poena odvajanja Beovizije a pobednik dobiva novcanu nagradu? Mene je licno bas briga kako se festival zove, samo mi je vazno da mi (Publika) imao pravo odabira. Mislim da ce ovo biti flop. RTS, nadam se da znas sta radis. Doubt